محمدحسن انصاری‌فرد با استعفای خود اختلاف‌های عمیق در دل هیئت مدیره را بروز داد.

به گزارش خبرورزشی، انصاری‌فرد مدعی است آنقدر در جلسات هیئت مدیره توهین شنید و تحقیر شد که دیگر جایی برای ماندن نداشت. او در بهترین زمان ممکن، درست وقتی که رأی پرونده برانکو آمده بود و از سوی دیگر، سایر آرای شاکیان پرسپولیس هم در راه بود، به بهانه کنار زدن مدیر روابط عمومی باشگاه، از پرسپولیس جدا شد. حتی شنیدیم در آخرین جلسه هیئت مدیره گفته بود: «امروز آدم‌هایی که من با خودم به باشگاه آوردم را کنار می‌زنید تا مرا تنها بگذارید و آن وقت خودم را اخراج کنید.» از این رو تصمیم گرفت زودتر قال قضیه را بِکند و شخصاً کنار برود تا هم هواداران را مقابل هیئت مدیره قرار بدهد و هم از مخمصه‌ای که در آن گرفتار شده بود، رها شود.

جدا از شرایط مدیریتی در باشگاه، انصاری‌فرد با پیچیده‌ترین بدهی‌های تاریخ باشگاه پرسپولیس مواجه شده بود که با توجه به حساب خالی پرسپولیس، نمی‌توانست راهی برای حل آن پیدا کند. انصاری‌فرد حتی در جلسه‌ای با یکی از ارکان مدیریتی وزارت ورزش گفته بود: «دستم خالی است. نه حمایت می‌شوم و نه وضعیت درست و حسابی دارم. مدت هاست حساب باشگاه را بسته‌اند. من نمی‌توانم خرج باشگاه را از طریق درآمدهای‌مان جور کنم. خودم افرادی را آوردم، به باشگاه وصل کردم تا درآمد‌های باشگاه را بالا ببرم حالا برخی از اعضای هیئت مدیره با شرکتی که خودم به پرسپولیس اضافه کردم، قول و قراری گذاشتند که دیگر به من پولی ندهند. از این طرف، با دست خالی گرفتار آن حجم از بدهی شدم. شریان حیاتی باشگاه را قطع کردند و دیگر جایی برای ماندن ندارم.»

البته در این ماه‌ها مشخص شد اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس فقط با حسین قدوسی مشکل نداشتند بلکه با مدل مدیریتی انصاری‌فرد هم دچار مشکل بودند. اوایل دوران کار انصاری‌فرد، در روزنامه خبرورزشی گزارشی منتشر کردیم مبنی بر آنکه او به عنوان مدیرعامل ۴ طرح اقتصادی به هیئت مدیره برد، اما چون خودش عضو هیئت مدیره نبود، نتوانست از طرح‌هایش دفاع کند و حق رأی هم نداشت. از این رو، هیئت مدیره همه طرح‌ها را لغو کرد تا کار به وزیر ورزش بکشد. گویا وزیر و اطرافیانش بودند که با افزایش درآمد باشگاه از طریق اضافه شدن یک شرکت متمول موافقت کردند. بخشی از صحبت‌های انصاری‌فرد در مورد اینکه به او توهین و تهمت زده می‌شد، توسط اعضای هیئت مدیره رد شده، اما در همین مورد، ماجرایی شنیدیم که جالب است. گویا دو عضو تیم مدیریتی باشگاه به جای آنکه مثل تمام هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و خصوصی، از شخص مدیرعامل گزارش کار و بیلان عملکرد دریافت کنند، به او اجازه دادند تا با فراغ بال به کارش ادامه بدهد و قرارداد ببندد.

حالا شایعاتی مطرح شده مبنی بر اینکه پس از جدایی انصاری‌فرد، هیئت مدیره دنبال گزارش‌های قبلی او نیست بلکه در پی جزئیات فعالیت‌های او می‌گردد. به عنوان مثال، به جای اینکه انصاری‌فرد به هیئت مدیره گزارش بدهد که با یک اسپانسر جدید قرارداد بسته و یک مقدار مشخصی درآمدزایی کرده، باید به آن‌ها می‌گفت از چه راهی وارد عمل شده، با چه کسانی صحبت کرده، چطور قرارداد بسته، چند درصد سود به باشگاه رسیده و... که انصاری‌فرد از ارائه چنین جزئیاتی سر باز زد و رفت. همین موضوع بهانه‌ای شد تا مهدی رسول‌پناه سرپرست جدید باشگاه پرسپولیس بار‌ها اعلام کند انصاری‌فرد به جای فرار رو به جلو، باید در جلسات هیئت مدیره حاضر شده و پاسخگوی مسائل مختلف و حاشیه‌های هر قراردادی که بسته، باشد. دعوایی که قطعاً به این زودی خاتمه پیدا نمی‌کند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __