احساس همذات‌پنداری در عرصه ورزش با عادل فردوسی‌پور در برنامه ۹۰ وجود داشت و او حرفش را راحت می‌زد، با مخاطبانش دوست و رفیق بود و با میهمانان خود نیز تعارف نداشت.

شهاب حسینی در مسیر مهران مدیری و عادل فردوسی‌پور

خبرورزشی/ آرتین زهرابی؛ اجرای شهاب حسینی در برنامه ترکیبی و گفت‌وگو محور «هم‌رفیق» با استقبال مردم در فضای مجازی مواجه شده است. این استقبال دلیل روشنی هم دارد؛ مخاطبان برنامه‌های ایرانی، چهره‌هایی مانند شهاب حسینی را دوست دارند و اجرای آنها را خارج از حالت‌های اتوکشیده، زیاد از حد رسمی، تصنعی و عصاقورت داده می‌پسندند.

در نتیجه شهاب حسینی مانند مهران مدیری که اتفاقا برخلاف شهاب در تلویزیون برنامه «دورهمی» را اجرا می کند با استقبال عمومی مواجه می‌شود. مردم، می‌بینند میهمانان شهاب حسینی افرادی مانند فاطمه معتمدآریا، پژمان جمشیدی و ... هستند و آن گاه که طرز صحبت مجری برنامه و راحت بودن او را مقابل دوربین مشاهده می‌کنند، کلیت کار برایشان باورپذیر از آب درمی‌آید.

این احساس همذات‌پنداری در عرصه ورزش نیز با عادل فردوسی‌پور در برنامه ۹۰ وجود داشت و او حرفش را راحت می‌زد، با مخاطبانش دوست و رفیق بود و با میهمانان خود نیز تعارف نداشت. ۹۰ شاید از هر لحاظ برای بعضی‌ها ایده‌آل نبود اما محصول آنچه روی آنتن می‌رفت مورد پسند و اقبال عمومی قرار می‌گرفت و امروز هر برنامه‌ای با هر نام و عنوان دیگری نمی‌تواند جای ۹۰ را بگیرد.

جالب است شهاب حسینی خارج از محیط تلویزیون با هم‌رفیق و در چند برنامه به همان موفقیتی رسید که پیشتر عادل فردوسی‌پور در شبکه ۳ و مهران مدیری در شبکه نسیم تجربه‌اش کرده بودند. در همین زمینه صداوسیما می‌تواند برنامه «کتاب باز» سروش صحت را بررسی و علل و عوامل موفقیتش را مرور کند؛ بدون‌شک یکی از علت‌های جذابیت‌های این برنامه، اجرای سروش و انتخاب وسواس‌گونه میهمانان برنامه‌اش است.

در واقع چهره‌هایی که مقابل دوربین قرار می‌گیرند، مادامی که به دل مخاطب ننشینند و احساس همذات‌پنداری آنها را تحریک نکنند، نمی‌توانند میهمان خانه‌های مردم شوند و تیراژ گسترده نیز پیدا کنند. این یک قاعده و قانون نوشته شده نیست؛ بلکه یک اتفاق تجربی است که در طول این همه سال در تاریخ پیدایش تلویزیون به یک قاعده نانوشته و کلی تبدیل شده است.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مانی US ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
  17 5
  عادل فردوسی پور ۱۰ سال طول کشید تا موفق شد . بی انصافیه که چندماه کار دیگراندرو با ۱۰ سال کار مقایسه کنیم
 • ژینا IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
  6 8
  اصلا اجرای شهاب حسینی خوب نیست مهموناش باحالن ک برنامه جالب میشع
 • محبوبه IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
  6 9
  شهاب خیلی عالیه خیلی استادانه وبامهارت مردم راجذب وجلب میکندوچون انسان دوست داشتنی وباشخصیت ومردمی است درجذب بیننده موفق هست.
 • ناشناس IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
  11 6
  شهاب حسینی اونقدرا هم که شما فک می کنین محبوب نیست
 • فریماه IE ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  11 4
  شهاب حسینی کفش پای عادل جان عزیز دل که با مردم هست هم نمیشه
 • آرش US ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  2 7
  شهاب حسینی نه خاص و نه اجرای خودش چیز خاصی داره. یکی لوکس بودن دکور برنامه و بعدی هم مهمونهای خاصی که دعوت میکنه جالبه. مثلا نوید محمدزاده خب خیلی محبوبه حضورش کافی بود تا برنامه پربیننده بشه.
  • مرضیه IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
   2 1
   حرف دهنت مزه نزه کن بحرف شهاب سوپراستار بازیگری توایران تو بازیشم نظیرش نیس نوید مجمد زادهم انگشت کوچیکش نمیشه هه
 • ناشناس IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  3 1
  اخه خدایی شهاب حسینی با عادل فردوسی پور عزیز قابل مقایسه است؟!!
 • احمد IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  3 1
  محبوب ترین بازیگر مرد من شهاب حسینی هست ولی مقایسه اش با عادل فردوسی‌پور در سطح مجری واقعا بی انصافیه همانطور ک مقایسه عادل با شهاب برای بازیگری بی انصافی هست
 • بهنام IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  0 1
  از محبوبیت و شخصیت و استعداد آقای حسینی هر چی بگید .کمه اصلا به همین دلیل که مهمان های که تو این برنامه میان هیچ جای دیگه ای نرفتن
 • محرم GB ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
  0 1
  سوپراستار سینمای ایران فقط سیدشهاب حسینی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی؟
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

پربازدیدترین