می‌خواهیم به چند بازیکنی اشاره کنیم که در لیست‌های قبلی و فعلی دراگان اسکوچیچ جایی نداشته و به تیم ملی دعوت نشده اند و به نوعی لیست سیاه او را تشکیل داده‌اند.

۵ بازیکن مطرح در لیست سیاه اسکوچیچ؟/ دلایل حذف دو پرسپولیسی و یک استقلالی از تیم ملی

خبرورزشی - در همین ابتدای مطلب باید یادآوری کنیم که انتخاب بازیکن برای تیم ملی حق مسلم سرمربی است و شکی هم در آن نیست. با این اوصاف بارها دیده، شنیده یا خوانده‌ایم که مربیان مختلف در سراسر دنیا و همین فوتبال ایران لیست سیاهی شامل برخی بازیکنان داشته‌اند. بازیکنانی که بعضا بهترین ها یا ستاره فوتبال کشور خود بوده اند اما با نظر سرمربی به تیم ملی دعوت نمی‌شدند.

شاید بتوان عدم دعوت اریک کانتونا توسط امه ژاکه به تیم ملی فرانسه را مهم ترین دراین زمینه خواند. اریک کانتونای فرانسوی در سال‌های  ۹۸-۱۹۹۷ تلاش زیادی به خرج داد تا به تیم ملی دعوت شود. کانتونا که جام ملت‌های اروپا را از دست داده بود، می‌دانست امه ژاکه تمایلی ندارد او را به جام جهانی ۹۸ ببرد. اریک آشوبگر در آخرین بازی راهیابی به جام جهانی ۱۹۹۴، پس از آنکه فرانسه در زمین خود به بلغارستان باخت، در رختکن تیم سیلی محکمی به گوش دیوید ژینولا زد تا یادش بماند که دیگر در دقیقه ۹۱ توپ را با حرکتی غیرحرفه‌ای لو ندهد و زمینه ساز گل حریف نشود!

ژاکه از جنجال آفرینی احتمالی کانتونا هراس داشت و او را به تیم ملی دعوت نمی کرد. زمانی هم که کانتونا در لیگ برتر آن لگد به یاد ماندنی را به یکی از تماشاگران تیم حریف زد، دیگر ژاکه مطمئن شد جای کانتونا در تیم ملی فرانسه نیست. از این رو بود که هر چه کانتونا در منچستر یونایتد درخشید، تغییری در تصمیم ژاکه ایجاد نشد! البته تیم ملی فرانسه توانست برای اولین بار در خاک خودش قهرمانی جام جهانی را جشن بگیرد.

با این مقدمه نسبتا بلند می‌خواهیم به چند بازیکنی اشاره کنیم که در لیست‌های قبلی و فعلی دراگان اسکوچیچ جایی نداشته و به تیم ملی دعوت نشده‌اند:

مسعود شجاعی؛ کاش خودش خداحافظی می‌کرد!

مسعود شجاعی هم که در سال‌های اخیر پای ثابت تیم ملی بوده است جایی در تفکرات سرمربی کروات جایی ندارد. البته کاپیتان تراکتور فصل ضعیفی را در تیم تبریزی سپری کرد و بالا رفتن سنش هم می‌تواند یکی از دلایل دعوت نشدن او به تیم ملی باشد. در این زمینه باید به دراگان اسکوچیچ حق داد که هافبک ۳۶ ساله را در تیمش نخواهد. کاش مسعود شجاعی خودش زودتر از تیم ملی خداحافظی می‌کرد.

اشکان دژاگه؛ یک استوری بی‌موقع کار را خراب کرد!

هرچند اشکان دژاگه هم ۳۴ ساله شده است اما مورد او با مسعود شجاعی فرق می کند. یک استوری بد موقع ازسوی این بازیکن پس از عدم دعوت به تیم ملی کار ستاره تراکتور را برای دعوت مجدد به تیم ملی خراب کرد. دژاگه بعد از دعوت نشدن به تیم ملی استوری طعنه‌آمیزی منتشر کرد تا دلخوری خود را نشان دهد در حالی که می‌توانست همچون امید ابراهیمی با سکوت خودش بار دیگر توجه سرمربی تیم ملی ایران را جلب کند.

وریا غفوری؛ اسکوچیچ دفاع کناری پا به سن گذاشته نمی‌خواهد؟!

کاپیتان استقلال نیز ۳۳ ساله شده است درحالی که گفته می‌شود دراگان اسکوچیچ مدافع کناری پا به سن گذاشته نمی‌خواهد! عدم دعوت وریا غفوری طبق اطلاعات رسیده دلیل خاص یا غیرفوتبالی هم ندارد و فقط به خاطر اعتقاد بیشتر دراگان اسکوچیچ به مدافعان راست جوان‌تری همچون؛ صادق محرمی، مهدی تیکدری و سیامک نعمتی است که کاپیتان آبی‌ها دعوت نمی‌شود.

رامین رضاییان؛ شاید خودش بهتر بداند!

چرا رامین رضاییان در بلک لیست سرمربی کروات تیم ملی قرار گرفته است و دعوت نمی‌شود؟ یک منبع مطلع و آگاه به ما خبر داد که رامین رضاییان خودش بهتر از هرکسی می‌داند دلیل عدم دعوتش به تیم ملی چیست؟ آیا این دلیل غیرفوتبالی است؟!

حامد لک؛ سرمربی تیم ملی اعتقادی به گلر پرسپولیس ندارد؟!

بهترین کسی که می‌تواند در خصوص عدم دعوت آماده‌ترین گلر فعلی ایران توضیح بدهد خود دراگان اسکوچیچ است؟ شاید سرمربی تیم ملی اعتقادی به سبک دروازه‌بانی حامد لک ندارد یا مسئله دیگری در میان است.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • ....... US ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  12 25
  در مورد رامین رضاییان توصیه جناب برانکو به هموطن خود است . در سایر موارد سن بالای بازیکنان مورد نظر بهترین تو جیه است . اینکه سلیقه یک نفر مخالف همه باشد و این فرد الکس فرگوسن هم با شد دلیل خوبی نیست . مثل اینکه امروز یک سرمربی مخالف مسی و رونالدو با شد و بگوید نظر من است آنهارا کنار می گذارم و حتی تیم او هم قهرمان جهان شود . کنار گداشتن روبرتو با جو از تیم ایتالیا توسط تراپاتونی اشتباه بود و صرفاََ در جهت مخالفت با افکار عمومی توسط یک سرمربی لجوج و بیمار صورت گرفت و اریک کانتونا هم بیجهت از تیم ملی دور ماند گرچه فرانسه در کشور خودش قهرما ن شد . رامین رضاییان شا یسته ترین فرد برای دفاع راست ایران است و سرمربی تیم ملی اشتباه می کند به تو صیه برانکو اورا از تیم ملی دور نگهمیدارد . این کروات ها جا نوران عجیبی هستند .
 • امید IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  19 18
  این نظری که شما نوشتید فقط برای خودتون خوبه! کاملا دلیل سیاسی داره . بهش گفتن وریا نباید به تیم ملی بیاد
 • علیرضا سپاهانی IR ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  3 25
  کی گفته لک آماده ترین گلر ایرانه؟؟ چون یه پنالتی از النصر گرفته پس آماده ترینه؟؟؟
 • شمسعلی. US ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  14 6
  وریاغفوری ، شجاعی و دژاگه هستند و دیگر درد تیم ملی نمی خورند و کیسه کشایی که از انتخاب جلال حسینی به به چه جه می کردند و کیروش را میکردند حالا بهتر است در مورد وریای سکوت کنند و اما رضائیان بله خودش میداند به دلایل غیر فوتبالی دعوت نشده و از این پس همه باید مواظب رفتارهای خارج از عرف خود هم باشند و اینکه زندگی شخصی هر کس به خودش مربوط است در مورد انسانهای معروف و محبوب بسیار غلط و دور از واقعیت است این افراد صد برابر افراد عادی باید متین و با وقار رفتار کنند و اما در مورد حامد لک که اگر انتخاب می شد خود شما رسانه ها بیشتر از همه از اسکو چیچ انتقاد می کردید ولی حالا به دروغ رفتن آن مردک پرتغالی را این چنین با نام لک تلافی می کنید
 • مصطفی IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  5 8
  پای پول و پارتی که بیاد وسط همه معادلات به هم میخوره
 • نازی IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  10 1
  یکی بگه عارف غلامی چرا و به چه پشتوانه ای دعوت شده به تیم ملی چون خواهر زاده وزیر هم باید فیکس استقلال باشه و هم حتی دعوت بشه تیم ملی
 • فرانک دختر آبی IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  10 1
  این عارف غلامی فقط برای اینکه آقازاده هست هم به استقلال آورده شد و هم به تیم ملی دعوت شد اینجا ایرانه اگه فامیلت وزیر باشه ثابت شده که هم فیکس استقلال میشی و هم به تیم ملی میرسی
 • تاج اصیل اریاییلغ IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۶
  0 0
  پس یعنی هشتگ های کولبر نکشید و حق ایرانی تهیه آمپول کوید 19ربطی به دعوت شدن وریا ندارد ،،،چه توجهی چرتی پا به سن گذاشته آنهایی که فوتبال می فهمند می دانند که فقط وزن اسم وریا هم از اینها که دعوت شدن سنگینتر محرمی نعمتی تیکدری ،،،،باید یک اعتراف کنم که تیم ایران صعود نخواهد کرد و اسکوچیچ هم خواهد گفت ما قبلا حذف شده بودیم یعنی زمان ویلموتس وما به خاطر همین جوان سازی کردیم برای جام جهانی آینده در آمریکا ،،،،پاپا مسعود لنگی نعمتی توپ جمع کن خوبیه ،،،محرمی توی این چند سال فقط نیمکت نشین بوده که بهش لقب مجسمه دادن روزنامه های کرواسی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین