کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس و مدافع سپاهان یک جلسه از همراهی تیم خود در بازی‌های آتی محروم شدند.

آرای دیدار سپاهان - پرسپولیس اعلام شد/ سیدجلال و پورقاز محروم شدند/ برگزاری بازی‌های پرسپولیس و سپاهان در زمین بی طرف

خبرورزشی - کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، ارای دیدار پرسپولیس و سپاهان که در ورزشگاه نقش جهان با جنجال به پایان رسید را اعلام کرد.

رای صادره به شرح زیر است:

در خصوص تخلفات انتسابی به باشگاه های سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران و عزت اله پور قاز، محمد رضا حسینی، یاسر جمال بافقی، سید جلال حسینی، حسین کنعانی زادگان، سعید آقایی و احسان کوراهیه مبنی بر تعرض بازیکنان و عوامل منتسب به هر دو تیم مذکور به یکدیگر، بدرفتاری عزت اله پور قاز ، محمد رضا حسینی و حسین کنعانی زادگان و سید جلال حسینی در قبال یکدیگر، رفتار غیرورزشی از سوی سعید آقایی و همچنین سید جلال حسینی در زمان اخذ تست دوپینگ از ایشان، انجام رفتار تحریک آمیز به خشونت از سوی یاسر جمال بافقی ( عکاس باشگاه سپاهان) و احسان کوراهیه ( از عوامل منتسب به باشگاه پرسپولیس) با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله گزارش مقامات رسمی مسابقه، تصاویر و فیلمهای منتشره مربوط به صحنه خروج بازیکنان دو تیم از زمین مسابقه و ورود به رختکن ورزشگاه، دفاعیات ارسالی از سوی دو باشگاه موصوف و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده تخلفات انتسابی را محرز و مسلم تشخیص و مستند به مواد ۵۴ ، ۵۸ ، ۶۴ و ۱۱۷ از مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۷ بالحاظ مفاد ماده ۹۴ مقررات موصوف هر یک از سید جلال حسینی و عزت اله پورقاز به یک جلسه محرومیت قطعی از همراهی تیمهای خود در مسابقات رسمی و سعید آقایی و محمد رضا حسینی به یک جلسه محرومیت تعلیقی که مدت تعلیق تا پایان فصل جاری ادامه خواهد داشت و تمام این افراد و همچنین محمد حسین کنعانی زادگان نیز هر یک به پرداخت مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی و باشگاههای سپاهان و پرسپولیس نیز هر کدام به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم می  شوند. همچین احسان کوراهیه و یاسر جمال بافقی نیز هر یک به ترتیب به شش ماه و سه ماه محرومیت از ورود به ورزشگاههای فوتبال کشور و نیز پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می شوند.

ضمناً با توجه به وقوع حوادث تلخ در چند بازی متعدد در مسابقات گذشته دو تیم پرسپولیس و سپاهان در مقابل یکدیگر و از باب تکمیل مجازات حکم بر برگزاری مسابقات دو تیم یاد شده در فصل آتی لیگ برتر اعم از رفت و برگشت در خارج از ورزشگاههای خانگی این دو تیم و در شهر و استان بی طرف به تشخیص سازمان لیگ مستند به ماده ۱۱۸ از مقررات انضباطی موصوف صادر می گردد.

رأی صادره قابل اجرا بوده و نسبت به موضوع یک جلسه محرومیت ( اعم از قطعی و یا تعلیقی) قطعی و نسبت به سایر موارد ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف می باشد و باشگاهها نیز در خصوص پرداخت محکومیت نقدی عوامل خود دارای مسئولیت تضامنی می باشند.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • ناشناس IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  0 2
  خجالت بکشید بابا ...آهای پرسپولیس قهرمان نشو کل مجموعه مخالف شما هستند
 • ساوالان IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  2 0
  عمق فاجعه را فقط در این رای از انجا می توان دید که طرفداران سپاهان تخلف کرده اند . بازی پرسپولیس در زمین بی طرف بر گذار خواهد شد..در رای دربی هم نادری باید محروم می شد.. کلا پرسپولیس را خلع سلاح کردند.. این ریس جدید دشمنی اش را در این دو ماه علنی کرد با پرسپولیس...پنجره را بست تا ترابی بازی نکند. این هم که حالا همه دیدند..چهار سال انواع حکم را در باره پرسپولیس خواهیم دید.. باید اعتراض کنیم جلوی فدراسیون تا حساب کتاب را بدانند.
 • Amir perspolisi IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  3 0
  ببخشید پرسپولیس و سپاهان در تهران چه مشکلی داشت؟؟؟یکی مرد باشه و جواب این سوال رو بده؟؟؟ چرا شما انقد بی عدالتی میکنین؟؟؟ در تهران کوچکترین درگیری در جریان بازی، قبل از بازی،بعد از بازی،در جریان ورود به ورزشگاه برا کاروان سپاهان...چه مشکلی بوجود اومد؟؟؟ اما برعکس در اصفهان چه اتفاقاتی افتاد؟؟؟ کاملا مشخصه در فوتبال ایران چه خبره، پرسپولیس گناهش بهتر بودن و قهرمان بودنه و باید تاوان بده، در کشورهای دیگه تیم ها از مزایای قهرمانی برخوردار میشن اما در ایران قهرمان رو سلاخی میکنن
 • غضنفر US ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  0 1
  بانک کمیته انضباطی
 • مولر از برلین DE ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  3 0
  باز هم یک رای نا عادلانه دیگر بر علیه پرسپولیس!!!!!! میزبانی پرسپولیس چه دخلی به تخلفات سپاهانی ها دارد.!!!!!! قضیه فرودگاه چه کسی پاک کرد!!!!! این ریس جدید شمیر را از رو بسته!!! باید حساب کار دست اش بیاید . نباید تبلیغات سازمان لیگ در بازی های پرسپولیس باشد ریالی که به ما نمی دهند.. خدشان بر می دارند . و سرف یارگیری در انتخابات می کنند و احکام بر ضد پرسپولیس!!!!!!!!!!!! پرسپولیس را عملا امسال زدند!!!!!!! تا تیم تبلیغاتی فدراسیون را قهرمان کنند!!!!!!!!!!!!!!
 • مجهول الهویه IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  1 0
  مگه توی تهران اتفاقی میفته که این رای رو دادن. این جنگولک بازیها واسه اصفهانه. این رای ظالمانه است و منافع سپاهانو در نظر گرفته.
 • پیام پرسپولیسی CA ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  1 0
  سپاهان میزبان بوده و بار اول و دومش نیست پس چرا پرسپولیس رو از میزبانی محروم کردید !این چه عدالتی ! اگه میتونین مردونه جلوی قهرمانی ما رو بگیرین
 • حسن پرسپولیسی قوژد IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  60 0
  یعنی چی زمین بی طرف مگه وقتی اونا اومدن تهران مشکلی پیش اومد چرا تو اصفهان باید این بلاها سر تیم بیاد بعد ما محروم بشیم اینا دیدن احتمال داره تو حذفی به اینا بخوریم باز باند ساکت دست به کار شدن
 • امیرعلی IR ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  0 0
  عدالت هیچ وقت درفوتبال ایران رعایت نشد
 • سپاهان قهرمان IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  1 0
  جمع کنید این آرای آب دوغ خیاری رو.. تیم لنگ و امیری و سید بلال درگیری ها شروع کردن..چرا عدالت اجرا نمیشه..؟؟
 • محمدطاها IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  0 2
  سیرک فوتبال ایران..جالب شد محرومیت روگذاشتند بعد از دربی اعلام کردند خیلی مضحکه خخخخ..
 • محمد IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  0 0
  بهتر است بازیهای آینده پرسپولیس و سپاهان را به مدت ده سال درزمین بی طرف برگزار شود. البته بیشتر درگیریها دراصفهان رخ داده است نه درتهران. در اصفهان هیچ امنیتی برای پرسپولیس نیست.
 • فرشاد IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  0 0
  ببینید به این عکس قشنگ دقت کنید محرم نمکی سرمربی مثلا نجیب شاش زرد در فوتبال برتر ادعا کرد که من در صحنه شلوغی نبودم نفهمیدم چه شد در صورتیکه تو این عکس دقیقا پشت سر پور غاز وحشی است مطمئن باشید تمام حرفهای پور غاز را هم شنید شک نکینی تمام اینها نقشه خود نمکی بوده آدم چقدر باید بی شرف باشد به این راحتی و اشکاری دروغ بگوید ای تف به بی شرفیت
 • نفس IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  1 0
  خودتونو جمع کنین تا چه حد بی عدالتی خدایی بیخیال بشین تاوان اشتباه بقیرو چرا باید پرسپولیس بدع

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین